אדריכלות פנים

בית » בלוג » אדריכלות פנים

ביתנו הוא מבצרנו, וזוהי איננה קלישאה. הבית שלנו, אותו מרחב פרטי שבו אנו מבלים לא מעט שעות במהלך היום וגם הלילה, אמור לספק לנו את אותה הגנה שבה אנו חושקים, את אותם חללים נוחים ונעימים. הדבר נכון גם לגבי המשרד שבו אנו מבלים שעות רבות במהלך יום העבודה או אפילו החנות שברשותנו, שבה אנו מציעים למכירה מוצרים שהם פרי ידנו.

מסיבה זו רבים מאתנו מוכנים להשקיע לא מעט כסף וגם זמן כדי לעשות זאת, ובעיקר – באמצעות בעלי מקצוע המציעים שירותי עיצוב וגם אדריכלות פנים. כאשר מעצבים חללים, בין אם הם לצרכי מגורים ובין אם לצרכי עבודה, למשל, יש לקחת בחשבון פרמטרים רבים כדי לשוות לאותו חלל את המראה הנכון ולהפוך אותו, בו זמנית, גם לפונקציונאלי.

כזה שישרת אותנו כהלכה ויספק לנו את המענה המדויק לכל הצרכים – קבועים או משתנים. בעלי מקצוע, כמו אנשי אדריכלות פנים, מתייחסים, במסגרת עבודתם לחללים הפנימיים של הבית, לאופן שבו יש לעצב אותם ובמקרים רבים גם מבצעים שינויים במבנה עצמו, כדי לתכנן אותו מחדש.

מתי ומדוע נעזרים בשירותי אדריכלות פנים?

שירותי אדריכלות פנים מתאימים לכל מי שבונה בית, משפץ בית, שיפוץ שהוא מאסיבי, או גר בבית קיים ורוצה לבצע בו שינויים קלים. הם מתאימים גם לבעלי משרדים ובתי עסק שונים המעוניינים בביצוע שינויים במבנה הפנימי של המקום וגם בעיצוב הכללי שבו. רבים נעזרים בשירותי אדריכלות פנים כאשר הם מעוניינים לערוך שינויים מבניים וגם שינויים עיצוביים, או כאשר רלוונטיים שינויים עיצוביים בלבד אך נדרשים גם ידע וניסיון של אדריכל.

יותר ויותר אדריכלים בישראל, ובעולם כולו למעשה, פונים, לצד עבודתם כאדריכלים, גם לתחום עיצוב הפנים וכך משלבים בין שני תחומים מקצועיים, המשיקים זה לזה. לקוחות, הבוחרים בהם, נהנים משילוב בין שני התחומים וזוכים לפתרונות מקיפים יותר, היוצרים יחדיו חללים פונקציונאליים וגם מסוגננים. 

אדריכלות פנים

כיצד שירותי אדריכלות פנים תורמים לתוצאה הסופית?

יש לא מעט דרכים לעצב את הבית ולהתאים את אותם חללים לצרכים הקיימים וגם לרצונותיהם של הדיירים – הן מבחינת הנראות והן מבחינה פונקציונאלית. מכיוון שאנו מבלים לא מעט שעות בבית והוא נועד לשמש אותנו ואת בני המשפחה שלנו כמקום שבו נוכל להרגיש בטוח וגם נוח, עליו להיות מתוכנן כהלכה.

את כל זה אפשר להשיג באמצעות אלמנטים עיצוביים מכל מיני סוגים וגם באמצעות תכנון מוצלח של המבנה עצמו. שילוב בין השניים – התייחסות לקירות, למשל, כמו גם לקישוט ולהלבשת הבית הוא זה שיוצר עבורנו את אותו מקום שבו נרגיש בדיוק כמו שנרצה. חופשיים, קלילים, זורמים וגם בטוחים.

יש לא מעט דרכים לעשות זאת ובייחוד כיום כשהאפשרויות המוצעות לנו הן אינסופיות, כך נדמה לעיתים. כאן נכנסים לפעולה אנשי המקצוע שעצם התערבותם תורמת רבות לתוצאה הסופית, אחרי שאלה, מבינים לעומק את הצרכים. 

במה שונים שירותי אדריכלות פנים משירותי עיצוב פנים?

בעוד ששירותי עיצוב פנים כוללים לרוב את שילובם של האלמנטים העיצוביים בחלל, לרבות הלבשת הבית, שירותי אדריכלות פנים יכולים גם לכלול שינויים מבניים, כמו שבירת קירות, הוספת חדרים ועוד. בפועל, מדובר בבעלי מקצוע בעלי תעודה מקצועית בתחום האדריכלות, עם הכשרה רלוונטית גם בתחום עיצוב הפנים. ההבדל המשמעותי בין שני שירותים אלה בא לידי ביטוי בתעודות, שאותן מחזיקים בעלי מקצוע אלה וגם בהסמכות שלהם.

אדריכלים הם כאלה המסיימים לימודים של כחמש שנים במוסדות להשכלה גבוהה, מוסדות מוכרים לתחום לימודי זה. בתום תקופת הלימודים הם נדרשים לעבור התמחות, ולאחריה לעבור בהצלחה את מבחן ההסמכה. רק לאחר שעברו אותו, יכולים המסיימים לקבל את תעודת האדריכלות שלהם ולהתחיל לעסוק במקצוע באופן פעיל. הם יכולים לתכנן בתים פרטיים, מבנים ציבוריים ועוד וגם לבצע שינויים במבנים קיימים.

מעצבי פנים, לעומתם, יהיו בוגרי לימודי עיצוב פנים, הלא הם לימודים קצרים יותר, שאינם בהכרח מטעם אוניברסיטה או מוסד להשכלה גבוהה. לעיתים אלה יכולים להיות לימודים קצרים מאד, בני כמה חודשים, ולעיתים ממושכים. כדי לרכוש את הידע הרלוונטי ולעסוק בתחום באופן מקצועי, חשוב לבחור במסגרת לימודים המתמחה בלימודי עיצוב פנים וגם אדריכלות פנים. 

איך מתנהלים בפועל שירותי אדריכלות פנים?

ההתנהלות עם הלקוחות מתחילה בפנייה מקדימה לרוב, במסגרתה מועלים כמה צרכים בסיסיים. לאחריה נקבעת פגישת עבודה ראשונית, שבה מתעמקים בעניין הצרכים ורצונות הלקוח, כמו גם מתייחסים אל המבנה הקיים או זה המתוכנן, לרבות הסביבה שבה הוא נמצא.

תהליך העבודה מתבצע תוך שיתופו של הלקוח בכל שינוי שבוצע וכן בשיתופם של בעלי מקצוע נוספים שגם הם נדרשים לטובת העניין. תכנון מקדים ומדויק, הגדרת הצרכים והבנתם וגם היכולת להתמודד בהצלחה עם הפתעות שונות בדרך או עם שינויים שמתבקשים פעמים רבות, הם הסוד להצלחתו של פרויקט שכזה והדרך להגיע אל התוצאה שבה מעוניינים: בית או מקום שעונה על כל הצרכים וכזה שהוא גם מסוגנן ויפה.

מדוע חשוב להיעזר בשירותיהם של אנשי מקצוע המתמחים באדריכלות פנים?

בדומה לכל תחום, גם כאן נדרש סיוע של אנשי מקצוע המתמחים באדריכלות פנים. הבית שלנו הוא המקום החשוב לנו מכל, בדרך כלל, ואנו מוכנים להשקיע לא מעט משאבים כדי להפוך אותו לכזה שיהיה נוח, נעים וגם נכון לנו. ביצוע שינויים בבית קיים, שיפוצים או אפילו תכנונו של בית חדש, לרבות התייחסות לחללים הפנימיים שלו, הוא משימה למקצוענים בלבד, שאותה איננו יכולים לעשות בעצמנו.

מכיוון שלעיתים מדובר בתהליך הכולל שבירת קירות או ביצוע שינויים מבניים, מכיוון שהוא כולל גם שילוב של אלמנטים עיצוביים שונים, שלעיתים גם קבועים בחלל ואינם ארעיים, ידע, ניסיון וגם הכשרה רלוונטית הם הכרחיים. 

מה כדאי לדעת לפני שמזמינים שירותי אדריכלות פנים?

אם אתם מעוניינים להזמין שירותי אדריכלות פנים, חשוב שתבחנו מראש כמה נקודות עיקריות, כדי שיבטיחו לכם את המענה המתאים. ראשית, מיהו אותו בעל מקצוע שאתם פונים אליו. מהי הכשרתו בתחום זה, כמה ניסיון יש לו והיכן הוא למד. שנית, בקשו לבדוק תיק עבודות ולבחון עבודות קודמות שביצע.

באותה ההזדמנות בקשו לשמוע גם חוות דעת מלקוחות קודמים כדי לדעת מהי מידת שביעות רצונם מההתנהלות מול אותו בעל מקצוע ומהתוצאה הסופית של עבודתו. פגישה מקדימה היא הכרחית כדי להבין את מטרות הצדדים וגם את אופי העבודה והתהליך הנדרש לאותו המקום. רק כך ניתן יהיה לעבוד בשיתוף פעולה ולהפוך את הרצונות למציאות של ממש.

אם אתם זקוקים לשירותי אדריכלות פנים, ענת שמעוני זינגר היא הכתובת הנכונה לפנות אליה. ענת מביאה אתה ניסיון של שנים בתחום, הכשרה והסמכה וכמובן יכולת להבין במדויק את צרכי הלקוח ולהוציא אותם אל הפועל בתצורת העיצוב הנדרש. 

לייעוץ חינם השאירו פרטים או חייגו: 054-8026090
phone icon
WhatsApp chat
דילוג לתוכן