עיצוב בתים

בית » בלוג » עיצוב בתים

חולמים על סביבת מגורים מודרנית ומעוצבת המותאמת לכל צרכי המגורים והמחייה הנקודתיים שלכם? זה הזמן לדעת יותר על הליכי עיצוב בתים פרטיים המיועדים לכל אחד ואחת מביניכם המצוי בימים אלו בהליכי בנייה, שיפוץ או הרחבה של ביתו הפרטי.

עיצוב בתים – מהיכן מתחילים?

עיצוב פנים לבתי מגורים פרטיים הינו הליך מקצועי המתחיל מיצירת שפה עיצובית המותאמת לצרכי המגורים והמחייה היומיומיים של הדיירים. שפה עיצובית זו נוצרת במסגרת הליך אפיון צרכי הדיירים המיושם על ידי מעצבת הפנים ובהתאם למאפיינים שונים כגון: שטח הבית (בנוי), מיקומו של המבנה ביחס לשכונת המגורים, מספר החללים הקיים בשטח הבית, מסגרת התקציב העומדת לרשותכם ודגשים חשובים נוספים החשובים לכל אחד ואחת מביניכם.

עיצוב בתים

עיצוב פנים – סגנונות עיצוב נפוצים

עיצוב פנים הוא אומנם עניין של טעם אישי והעדפות אישיות המותאמות לצרכי המחייה השונים, אך יחד עם זאת הוא מבוסס על מספר סגנונות נפוצים כגון:

עיצוב פנים קלאסי– סגנון עיצובי במסגרתו נעשה שימוש בגוונים בהירים וקרניז כאלמנט אדריכלי בקירות המבנה וזאת לצד שימוש בפריטי ריהוט בגוונים כהים, לרבות, שימוש במערכות ריהוט מעץ מלא המתאפיינים גם בעיטורים מובנים.

עיצוב פנים מודרני– סגנון עיצובי במסגרתו נעשה שימוש בחומרי גלם עמידים לאורך זמן כגון: אלומיניום, נירוסטה וזכוכית. בסגנון זה מושם דגש על קווי עיצוב נקיים ומינימאליסטים וזאת לצד שימוש בפריטי ריהוט מעץ מלא המייצרים חמימות ואינטימיות בחלל המגורים. כמו כן, סגנון עיצובי זה “מתכתב” עם מערכות הבית החכם.

שני סגנונות עיצוב מרכזיים אלו מהווים מקור השראה למטרות עיצוב בתים מודרניים שונים באופיים וזאת בהתאם להגדרת מאפייני הדיירים וצרכי המחייה ברמה היומיומית בחלל המגורים.

עיצוב בתים פרטיים

הליכי עיצוב פנים מיועדים גם לבתים פרטיים חדשים וגם לבתים פרטיים קיימים במסגרתם מושם דגש על תכנון ושינוי החללים הפנימיים במידת הצורך. השינוי התכנוני בשטח הבתים הפרטיים הקיימים ו/או בבתים פרטיים חדשים נעשה באמצעות פרוגראמה תכנונית המגדירה מחדש את אופן חלוקת החללים השונים בשטח הבית ויצירת קו עיצובי המחבר ביניהם. שיטת עבודה זו מיושמת גם למטרות עיצוב דירות מכל סוג ובכל גודל, לרבות, עיצוב פנטהאוז או עיצוב דירות קטנות וכמו כן למטרות עיצוב משרדים ובתי עסק שונים.

עיצוב בתים

אדריכלית ומעצבת פנים מובילה בתחומה – כל היתרונות

הליכי עיצוב פנים המיושמים על ידי אדריכלית ומעצבת פנים מקצועית ומובילה בתחומה, מאפשרים גם לכם ליהנות ממגוון רחב של יתרונות מקצועיים הנלווים לכל אורך הליכי העיצוב ושלבי הביצוע של העבודה בפועל, החל מהגדרה מדויקת של צרכי המגורים והמחייה בשטח הבית, דרך פיקוח מעשי על עבודות הביצוע בפועל ועד לבחירה קפדנית של מערכות הריהוט ופריטי הדקורציה הנדרשים להשלמת חללי המגורים השונים בשטח הבית.

שכירת שירותיה של אדריכלית ומעצבת פנים במרכז העשייה, תאפשר גם לכם ליהנות מהתאמה פונקציונאלית מלאה בין צרכי המגורים לבין העדפות הטעם האישיות שלכם בכל הנוגע לסגנונות העיצוב והקו העיצובי אותו תרצו להחיל על חללי המגורים השונים בשטח הבית.

עיצוב בתים שעושה את כל הבדל

בתקופתנו גדלה המודעות לאיכות חיים ואסתטיקה ועולה גם הרצון לעיצוב בתים איכותי, המותאם באופן אישי לצרכים פרקטיים ולסגנון עיצוב מועדף. לשם כך מוצע שירות מקצועי של עיצוב בתים על ידי מעצבי פנים, המיועד לעיצובם של בתים ישנים וחדשים כאחד.

למה כדאי להיעזר במעצבת פנים לעיצוב בית

בעשור האחרון ניכרת ממגה בה יותר ויותר אנשים בוחרים בשירותי עיצוב פנים מקצועיים לעיצוב ביתם, וזאת עקב מספר סיבות מרכזיות. ראשית,  המגמה נובעת מרצון ליצור מרחב מחיה איכותי המשקף העדפות אסטטיות וצרכים פרקטיים של הגרים במקום. לכך נדרש ידע מקצועי לתרגום רעיונות וצרכים מופשטים לכדי מרחב מוחשי עם סגנון מוגדר, המבוסס על עקרונות עיצוב ספציפיים שיש להכירם.

בנוסף, הניסיון לעצב לבד את חלל הבית הינו בתהליך מורכב, הגוזל זמן רב ודורש התמסרות לנושא על כל מרכיביו: החל מתכנון ושינוי החלל, לבחירת חומרים ופריטים ועד לפיקוח על הביצוע. לכן אנשים רבים שאין להם ידע בתחום, זמן פנוי או רצון להקדיש מזמנם לנושא, בוחרים להיעזר בגורם מקצועי. יתרה מכך, עבודה עם מעצבת פנים מקצועית חוסכת בעלויות העיצוב. עבודה מקצועית מתוכננת באופן ריאלי, מדויק ובהתאם לתקציב נתון, ומונעת טעויות קריטיות שמייקרות משמעותית את עלות הפרויקט.

למה חשוב להתאים את עיצוב הבית לטעם האישי

עיצוב בתים מתבטא באופנים שונים ובמגוון סגנונות עיצוב, מקלאסי ועד מודרני. מהכרת טעמם של הדיירים מעצבת פנים מקצועית תדע להתאים את עיצוב הבית כך שיענה באופן אישי, שלם ואיכותי לדיירים. סופו של תהליך – תיווצר סביבת מחייה נוחה ומתאימה לדיירים הן מבחינה פרקטית והן אסטטית.

מבחינה פרקטית בעיצוב הבית יש להתחשב במאפייני הנכס, בין אם מדובר בבית גדול או קטן, בדירה חדשה או ישנה, במבנה ההנדסי והאדריכלי של הבית, בצורת הבניה ועוד. כמו כן העיצוב מחייב התאמה לצרכי הדיירים מבחינת מספר נפשות, גיל, צרכים ואורח חיים. כך למשל, יש להתאים הבית לאורח החיים של הדיירים, לתרבות האירוח של בעלי הבית, לצרכי בישול, לצרכי אחסון, מנוחה, לימודים, תחביבים, עבודה ועוד.

בנוסף, עיצוב בית נדרש כדי לספק מענה חזותי המתאים לסגנון המועדף על בעליה, אשר לא אחת משקף את תפיסת עולמם וצורת חייהם. למשל, יש המעדיפים בית בסגנון מודרני המתאים לחיים אורבניים עכשוויים, עם קווים נקיים וחללים מרווחים ומוארים. בעוד שאחרים יעדיפו להפוך את ביתם לבועה חמימה וביתית, בסגנון כפרי טבעי וחם.

מהם העקרונות בעיצוב בית מודרני

עיצוב בית בסגנון מסוים דורש להכיר היטב את העקרונות המנחים לכל סגנון. לדוגמה- בעיצוב מודרני, שהינו אחד המבוקשים ביותר בארץ, הדגש הוא על מרחב מחייה איכותי, מרווח ואחיד, עם קווים ישרים ונקיים, נטייה לעיצוב מינימליסטי ולכן ממעיט בעיטורים. עקרונות אלו באים לידי ביטוי בחומרים עכשוויים שמשרים חזות נקייה ואחידה, כמו זכוכית, אלומיניום, גבס, שיש ובטון. כמו כן הבית יתוכנן כך שיהיה מינון מדויק של חומרים ופריטים שישתלבו בינהם, ויתקבל מרחב הרמוני וחלל שנוח ונעים לחיות בו.

איך מעצבים בתים קטנים

גורם נוסף שנלקח בחשבון בעיצוב בית הינו גודלו, וזה משפיע באופן ישיר על תכנונה. כך למשל, בעיצוב של דירות קטנות מושם דגש מיוחד על תכנון וארגון החלל באופן נעים ונוח שאינו דחוס ומחניק. לשם כך, לא אחת עיצוב של דירה קטנה כרוך בפתרונות ייחודיים המספקים מענה יצירתי ויעיל לצרכי אחסון, וליצירת מרחב שקל לסדר, לתחזק ולנקות אותו. יש דגש והתייחסות מיוחדת לכניסת אור טבעי לדירה, תכנון נכון של תאורה מלאכותית ובחירה נכונה של צבעים כדי ליצור מרחב מרווח מואר ונעים.

כיצד לבחור מעצבת פנים מובילה?

הליך הבחירה בזהותה של מעצבת הפנים חייב להיעשות בהתאם למספר קריטריונים מקצועיים כגון: ניסיון מעשי וידע מקצועי בענף עיצוב הפנים, היקף שירותי העיצוב המוצעים לכם על ידי המעצבת, היקף עבודות עיצוב הפנים אותן ביצעה המעצבת לאורך השנים, וכמובן, האינטראקציה הנוצרת ביניכם לבינה ויכולותיה המקצועיות ליצור עבורכם “שפה עיצובית” התואמת את כל העדפות הטעם האישיות שלכם תוך הקפדה יתרה על התאמת עקרונות העיצוב לצרכי המחייה והמגורים שלכם בסביבת המגורים.

לייעוץ חינם השאירו פרטים או חייגו: 054-8026090
phone icon
WhatsApp chat
דילוג לתוכן