הום סטיילינג

בית » בלוג » הום סטיילינג

הבית שלנו או המשרד שבו אנו עובדים ומבלים שעות ארוכות במהלך היום הוא מכלול שלם של דברים. הוא כולל פתרונות שונים הנדרשים לנו ליום יום, כאלה שהופכים את החלל שבו אנו נמצאים למדויק לנו יותר והוא משלב גם לא מעט אלמנטים עיצוביים, שיחד יוצרים מראה מזמין יותר וסגנון עיצובי מיוחד, שתואם לציפיות ולרצונות שלנו.

רבים מוכנים כיום להשקיע לא מעט זמן וגם כסף כדי להפוך את החללים האלה ליפים הרבה יותר ובו זמנית גם לפונקציונאליים, ועושים זאת בעזרתם של אנשי מקצוע מיומנים ומנוסים, המתמחים בכך. כאן, בדיוק לצורך זה, נכנסים לפעולה שירותי הום סטיילינג, שהופכים מבוקשים כיום יותר ויותר

מהו הום סטיילינג?

על שירותי הום סטיילינג התחלנו לשמוע ממש לאחרונה ועם הזמן הפכו למבוקשים יותר ויותר בקרב ישראלים רבים, ולמעשה בכל העולם. כאשר אנו מדברים על הום סטיילינג, או, בעברית "הלבשת הבית", אנו מתכוונים פשוטו כמשמעו – הקוסמטיקה של החללים. הום סטיילינג יכול להתייחס להלבשת הבית עצמו, כמובן, אך הוא גם יכול להתייחס להלבשת המשרד או אפילו החנות עצמה.

הכוונה, בפועל, היא שילובם של אלמנטים דקורטיביים מכל מיני סוגים, מבלי להתערב במבנה הקיים, כמו הכנסה של שטיחים, גופי תאורה שונים, תמונות, חפצים למיניהם, רהיטים מסוגננים ועוד, כדי ליצור מראה שלם, הרמוני ויפה יותר. הום סטיילינג נותן דגש רב במיוחד לנראות עצמה, תוך התייחסות, כמובן, גם לפן הפונקציונאלי.

מיוחד ומסוגנן ככל שיהיה, אם החלל שבו אנו נמצאים לא יהיה גם שימושי לנו ולא ישרת אותנו כהלכה, הרי שהוא פחות יתאים לנו, הן לטווח הקצר והן לטווח הארוך יותר. ולכן, בבואם של בעלי המקצוע לסגנן לנו את החדרים, את חללי הבית או המשרד שלנו, נלקחים בחשבון פרמטרים רבים ולא רק כאלה הקשורים אל המראה ואל הסטייל, כי אם גם אל הצרכים הקיימים.

להום סטיילינג כמה עקרונות בסיסיים. אין הכוונה כאן לשיפוץ הבית ובטח שלא גם לשינויים מאסיביים שהם קבועים. מטרתו של שירות זה היא בסופו של דבר לרענן ולשדרג את החללים השונים ולהעניק להם מראה מושקע ומיוחד יותר. הדבר נעשה באמצעות טכניקות שונות, שעליהם מתבססת עבודתם של המעצבים, המגיעות מעולם העיצוב. למשל, שילוב של צבעים שונים כדי ליצור מראה מרווח יותר בחללים (צבעים בהירים, למשל), חידוש רהיטים קיימים כדי לשדרג את החדר ולהפוך אותו לעכשווי יותר, שימוש בחומרי גלם מסוימים שיכולים הם עצמם ליצור מראה יוקרתי ומושקע ועוד.

לא תמיד מוכרחים להוציא סכומי כסף גדולים כדי ליצור במראה חדש ולעיתים, גם בתקציב נמוך יחסית אפשר "להקפיץ" משמעותית את מראה החללים השונים בבית או במשרד.

הום סטיילינג

מה ההבדל בין הום סטיילינג לעיצוב פנים?

כאשר אנו עונים על השאלה מהו הום סטיילינג נוכל להבין גם את ההבדל בין שירות זה לשירותי עיצוב פנים. עיצובם החללים הפנימיים של הבית או של המשרד הוא הליך חשוב מאד, בין אם מדובר במבנה חדש ובין אם במבנה קיים. לא אחת אנו מגלים עד כמה שני שירותים אלה חופפים, אך במקביל גם מבינים שבפועל הם שונים. באשר לשאלה מהו הום סטיילינג, אם כן, וכפי שצויין מעלה, מדובר בכמעין "מתיחת פנים" לחדר כלשהו או לכל הבית או המשרד. לא נדרשת שבירת קירות, בנייה של תוספות שונות, קירות גבס בין היתר או התערבות במבנה הנוכחי עצמו.

העבודה כולה מתרכזת בתכולה של המקום ובשינוי הסדר שלה. תתבצע לרוב רכישה של פריטים דקורטיביים שונים או שדרוגם של פריטים קיימים וכל זאת כדי לשדרג את המראה או ליצור מראה חדש לחלוטין בחללים השונים. הום סטיילינג לא דורש שינוי קיצוני אלא מתמקד באקססורייז, בצבעים ובפריטי הטקסטיל השונים. עיצוב פנים, לעומת זאת, כולל אמנם את ההום סטיילינג גם כן, אך לא רק. תפקידו של מעצב הפנים דומה מאד, מבחינה מסוימת, לזה של האדריכל, אך הוא מתרכז בתכנונו הפנימי של הבית.

ישנם לא מעט אדריכלים כיום המציעים שירותי עיצוב פנים ולא רק תכנונו של המבנה החיצוני ויש כאלה שמציעים גם שירותי הום סטיילינג. לכל שירות כזה נדרשת הכשרה אחרת, שכן כל אחד מבעלי המקצוע בתחומים אלה נדרשים בהכרות עם נושאים שונים, שבחלקם אינם זהים לאלה של התחום האחר.

כמה עולים שירותי הום סטיילינג?

כמו כל שירות, מחירם של שירותי הום סטיילינג נקבעים נקודתית בהתאם לצרכים הרלוונטיים לאותו הפרויקט. הום סטיילינג לחדר בודד יהיה שונה מזה המיועד לכל חדרי הבית או אפילו למשרד, ולכן יחולו הבדלים בין העלויות. באופן כללי, עלות השירות נקבעת בהתאם לפרמטרים הבאים: בכמה חדרים מדובר וגם מהו גודל השטח? עד כמה נדרש שדרוג או שינוי משמעותי באותו המקום? האם הדבר כולל גם רכישות ונסיעות אל אותם מקומות, היכן שמבצעים את הקניות? בכמה פגישות מדובר? האם מתבקשת גם עבודת עיצוב פנים ואדריכלות? ועוד.

טווח המחירים הוא רחב והוא מושפע מפרמטרים רבים. ולכן, כאשר אתם מתעניינים בהזמנת השירות, בדקו מראש מה כוללת העלות. שדרוג רהיטים קיימים ושיפוצם בהחלט יכול לכם להוזיל את העלויות, בהשוואה לרכישה של רהיטים חדשים, ושדרוג כל הבית או כל המשרד יעלה את הסכום לעומת שדרוג עיצובו של חדר אחד, כאמור. ערכו סקר שוק מקדים והשוו בין העלויות.

אילו פרמטרים נלקחים בחשבון כאשר מתחילים בעבודת ההום סטיילינג?

בבואנו לעצב את חללי הבית או המשרד (או כל עסק אחר) עלינו לקחת בחשבון שורה ארוכה ורבה של פרמטרים על מנת להבטיח מענה מתאים. הלבשת הבית שונה במהותה מעיצוב פנים, כפי שציינו, וגם מאדריכלות, יחד עם זאת, עליה להיות מדויקת וגם לקלוע למטרה. ולכן, אחת הנקודות החשובות שנלקח בחשבון, לפני שיוצאים לדרך, הוא עניין הצרכים. חשוב להבין בצורה מדויקת ומלאה מהם צרכיהם של המשתמשים באותם חללים, בין אם זה הבית או המשרד, ורק לאחר מכן לקבוע כיצד ניתן לענות עליהם (באילו אמצעים או אלמנטים עיצוביים).

חדרי הבית שונים מאד אלה מאלה וכך גם החדרים במקום העבודה, במשרד עצמו. ישנם חדרים בבית לילדים וישנם חדרים למבוגרים. ישנם חדרים המיועדים לאירוח ואחרים שמיועדים לבישולים, למשל. במשרד, חלק מהחדרים מיועדים לישיבות ולפגישות חשובות וחלק לעבודה היום יומית. ישנם משרדים הכוללים חללים פתוחים ומרווחים ויש את אלה המחולקים לחדרים.

חדרי ילדים יכללו אלמנטים עיצוביים בעלי שפה עיצובית שתואמת לגילאים הצעירים וגם כאלה שניתן, למשל, לכבס אותם אם רוצים. שטיחים שניתן לכבס, וילונות ועוד. גם הרהיטים עצמם, שאותם נשלב בחדרי הילדים, יותאמו לצרכים הנקודתיים של הילדים, אך יחד עם זאת, יאפשרו גם התפתחות ושינוי (כדי לוודא שאותם חדרים יספקו גם את המענה המתאים בהמשך, בגילאים הבוגרים יותר).

חדרי השינה של ההורים, לעומת זאת, יעוצבו אחרת. מכיוון שמדובר בחדרים למבוגרים הקו העיצובי יהיה בוגר יותר, מסוגנן יותר, אך יחד עם זאת, כזה שיאפשר נינוחות רבה ומקום לברוח אליו לאחר העבודה. באשר למשרדים, חדרי הישיבות או היכן שמתקיימות פגישות חשובות, יעוצבו בדגש על איכות, סטייל וגם יוקרה כדי ליצור את הרושם המתאים, ואילו חדריהם של העובדים יקבלו דגש על הפן הפונקציונאלי יותר כדי לספק להם חללים שנוחים ונעימים לעבודה.

פרמטרים נוספים שיילקחו בחשבון במסגרת הום סטיילינג הם התקציב שמיועד לטובת העניין וגם המבנה עצמו. חשוב מאד, וכבר בשלבים הראשונים של התהליך, להגדיר את התקציב כדי לאפשר התנהלות חכמה ונכונה יותר. התקציב שלנו, שבחלקו ייועד לטובת ביצוע העיצוב עצמו ובחלקו לטובת רכישת הרהיטים ושלל האלמנטים הוויזואליים הנדרשים, הוא הקו המנחה של העבודה עצמה וחשוב להיצמד לו לאורך כל הדרך.

כדאי, במקביל, לזכור שפעמים רבות נדרשת גמישות וייתכן שהתקציב יהיה גבוה יותר מכפי שאנו מצפים. בכל מקרה, הגדרה מדויקת שלו ככל שניתן תהיה חלק מהתנהלות נכונה ותחסוך לנו בעתיד לא מעט זמן ובעיקר הוצאות כספיות לא מתכוננות, שבחלקן גם מיותרות.

מעבר לכך, יהיה עלינו גם לקחת בחשבון, כאמור, את המבנה, את הבית או את המשרד. האופן שבו הוא מעוצב, חיצונית, יכול להשפיע משמעותית גם על עיצובו הפנימי, וכך גם הסביבה בה אנו נמצאים. כאשר המשרד או הבית נמצאים באזור כפרי או קרוב אל הטבע, מתבקש עיצוב בעל דגש על חומרי גלם טבעיים, כזה שמתכתב עם חלקו החיצוני של המבנה.

הום סטיילינג כזה יכלול אלמנטים כמו קש, עץ ובדי כותנה למיניהם. שילוב של טקסטיל עם דוגמאות של פרחים בהחלט יתאים וכאשר מדובר בבית פרטי ניתן לעשות זאת בכל החדרים. משרד שנמצא במבנה גדול, בבניין משרדים יוקרתי, יידרש בשילוב של אלמנטים בעלי שפה זהה כדי לשמור על קו עיצובי אחיד.

מתי נעזר בשירותי הום סטיילינג?

שירותי הום סטיילינג נחשבים לאחרונה, כאמור, למבוקשים מאד. המודעות הרבה שלנו לעיצוב ולסטייל ניכרת ברצון שלנו להשקיע בכך ואנו מוכנים להוציא ממיטב כספנו כדי להפוך את הבית שלנו או את המשרד שבו אנו עובדים ליפה יותר ולא רק לפונקציונאלי.

לרבים מאתנו יש את היכולת לשלב רהיטים חדשים לבד וגם לבחור נכון לחללים השונים את כל מה שצריך כדי לייפות אותם, אך כשמסתכלים על התמונה כולה, מגלים שמדובר באתגר של ממש המצריך פנייה אל המומחים. הדבר נכון הן לבתים פרטיים קטנים או לחדרים ספציפיים, הן לבתים גדולים ומרווחים מאד והן, כמובן, גם למשרדים.

סיוע של בעל מקצוע בתחום זה יכול לעשות את כל ההבדל בין חלל שהוא מכלול של אלמנטים שאינם קשורים זה לזה וגם חלל שהוא פחות שימושי ונכון לנו לצרכים, לעומת חלל שמשלב, ובהצלחה רבה, בין פונקציונאליות לבין יופי וסטייל שקשה להתעלם מהם. וזו, בסופו של דבר, המטרה.

מה מאפיין הום סטיילינג עבור בית פרטי?

כאשר מלבישים בית פרטי הדבר מצריך התייחסות לפרמטרים מסוימים, הרלוונטיים אך ורק לחללים מסוג כזה. בבית אנו מתגוררים, אנו מבלים לא מעט שעות במהלך היום וגם הלילה ולמעשה – זהו המקום החשוב לנו מכל. הוא אמור לתת לנו תחושה של ביטחון, אנו אמורים לחוש בו בנוח וגם נעים ולהיות מוקפים באלמנטים עיצוביים שונים שתורמים רבות לתחושות הללו, כמו גם לאווירה הנוצרת בו. הום סטיילינג לבית פרטי ייתן דגש רב מאד לעניין הפונקציונאלי וייקח בחשבון את צרכיהם של הדיירים.

אם מדובר בהום סטיילינג לכל הבית, הרי שחדרים מסוימים יידרשו התייחסות לפרמטרים כמו הצללה (רלוונטיים לחדרי השינה) וגם לפרטיות, בעוד שלאחרים יינתן דגש רב יותר לעניין הנראות (בסלון או בחדר האורחים). כל חדר מספק מענה לצורך אחר ולכן ההתייחסות אליו, במסגרת שירותי הום סטיילינג, תהיה שונה.

מה מאפיין הום סטיילינג עבור משרד?

גם במשרד, בדיוק כמו בבית, אנו מבלים שעות ארוכות. יחד עם זאת, הצרכים של העובדים, במשרד, שונים מאלה של דיירי הבית, ובנוסף יש לקחת בחשבון גם ביקורים של לקוחות, שירות שניתן במקום, ספקים שמגיעים מדי פעם ופרמטרים אחרים, שאינם רלוונטיים לחללים הקשורים לבית, היכן שאנו ישנים, אוכלים ועוד.

הום סטיילינג למשרד הוא שירות מבוקש מאד לאחרונה, שכן רבים מבינים עד כמה למראה המשרד השפעה רבה הן על העובדים והן על הלקוחות, המגיעים אליו.

האופן שבו נראה המשרד שלנו הוא כמעין כרטיס ביקור והוא חלק מהרושם הראשוני המתקבל עם הגעתנו אל המקום. משרד מטופח, מסוגנן וגם יפה יעשה רושם של מקום מקצועי מאד וכזה שנותן דגש לאיכות. משרד שעיצובו פחות מושקע ושלא ניתן דגש לנראות שלו, יכול ליצור רושם של מקום פחות מקצועי או עדכני, כפי שהיינו מצפים או רוצים ממנו.

מי הם בעלי המקצוע המציעים שירותי הום סטיילינג?

שירותי הום סטיילינג ניתנים על ידי מעצבים בעלי הכשרה רלוונטית. אלה יכולים להיות מעצבי פנים או אדריכלים, המציעים כמה שירותים תחת קורת גג אחת. היתרון בפנייה לאדריכל או לאדריכלית, למשל, המציעים גם שירותי הום סטיילינג, הוא האפשרות ליהנות גם בפתרונות נוספים ולקבל מענה כולל לכל הצרכים: הן התייחסות למבנה עצמו, חלקו החיצוני, והן התייחסות לחלקו הפנימי של המבנה, לרבות לפן העיצובי שלו, לנראות ולעיצוב עצמו.

אי אפשר להפריד בין החוץ לפנים וחשוב שתהיה זרימה והרמוניה בין כל האלמנטים. כאשר פונים לבעל מקצוע שיודע לספק לנו את המענה לכל הצרכים ולהתייחס, במסגרת עבודתו, אל כל המבנה, נוכל ליהנות מפתרון בהתאמה מלאה, מפתרון כולל שישרת אותנו למשך תקופה ארוכה.

אילו דגשים חשובים יש לקחת בחשבון לפני שיוצאים לדרך?

החלטתם לשדרג את עיצובו של הבית שבו אתם מתגוררים או את המשרד שלכם? בונים בית חדש או נכנסים למשרד חדש? אם כן, זה בדיוק הזמן לבדוק אפשרות להזמנת שירותי הום סטיילינג. אך רגע לפני שאתם יוצאים לדרך ומתחילים בתהליך עצמו, יש כמה דגשים חשובים שכדאי לכם לקחת בחשבון. למשל, הום סטיילינג הוא שירות שיכול להתאים לכם גם כאשר אתם מתגוררים בדירה שכורה, דירה שאיננה שייכת לכם בפועל.

אחד היתרונות הבולטים של הלבשת הבית הוא שילובם של אלמנטים שאינם קבועים, כלומר, לא קשורים לשבירת קירות, הוספת קירות או פגיעה ושינוי במבנה הקיים. ולכן, כל מה שתרכשו לבית, במקרה הזה, בין אם אלה רהיטים, ווילונות, שטיחים וכדומה, יוכל להמשיך אתכם, הלאה, בבוא הזמן, אל בית אחר.

אם מדובר בבית הקבע שלכם, קחו בחשבון שנדרשת הרמוניה בין החללים. ולכן, גם אם לאחד מדיירי הבית סטייל מסוג מסוים, בעוד שלאחר סטייל שונה, שני הסגנונות חייבים להתכתב זה עם זה וליצור מראה שהוא הרמוני. ניתן כיום למצוא לא מעט חנויות של רהיטים וחנויות להלבשת הבית, שמציעות שלל של פריטים ואלמנטים דקורטיביים נהדרים המתאימים לכל סגנון וסטייל.

ניתן לבחור כמה שונים ולשלב ביניהם כהלכה על ידי שימוש באלמנטים מסוימים שיוצרים את אותו קשר עיצובי (שטיחים, למשל, או אפילו טפטים לקירות). כמובן שיש לקחת בחשבון את הצרכים ולהגדיר אותם בהתחלה מדויק ככל שניתן. אם אתם מתקשים בכך, בחנו את החללים עצמם, התייחסו לאורח החיים שלכם ביום יום, לאילו רהיטים בבית אתם מתחברים יותר ולאילו פחות וגם מתי ואיך אתם מרגישים הכי נוח שאפשר.

אל תשכחו את המרפסת שלכם או את החצר וגם להם תנו את תשומת הלב המתבקשת.

הבית שלנו, וגם המשרד, הוא מקום שבו אנו מבלים לא מעט. יש לא מעט דרכים להפוך את אותם חללים, שלוקחים בכך חלק, למזמינים ונעימים הרבה יותר והדבר תלוי, בין היתר, בסגנון העיצובי האהוב על כל אחד מאתנו, כמו גם הצרכים הנקודתיים שלנו. לפני שיוצאים לדרך מומלץ לקבל השראה. להיכנס לאתרי עיצוב למיניהם, לדפדף במגזינים המתמקדים בנושא וגם לבקר בבתים שונים, המעוצבים בסגנונות עיצוב שאליהם אתם מתחברים.

כאשר מצאתם בעל או בעלת מקצוע שבו או בה אתם מעוניינים, אל תהססו ובקשו לבחון גם את תיק העבודה כדי להתרשם מעבודות קודמות. כך תוכלו ללמוד על הסגנון העיצובי המאפיין אותם, על אופי העבודה שלהם וגם לשמוע חוות דעת שיכולות לעזור לכם בקבלת ההחלטות. למרות שאין מדובר כאן בשבירת קירות ובשינויים דרסטיים במבנה, אתם צפויים להוציא על כך לא מעט כסף וחשוב שתעשו זאת בחכמה בעזרתם של המומחים.

אם אתם מעוניינים לבצע שינויים עיצוביים במשרד שלכם, נסו להיזכר במשרדים שביקרתם בהם בעבר ובתחושה שהייתה נלווית לאותו ביקור. קחו בחשבון שלמראה חשיבות ומשמעות רבה מאד וגם ביקור קצר מספיק כדי להתרשם מכל זה (לטוב או לרע).

העובדים שלכם במשרד יהיו פרודוקטיביים הרבה יותר אם סביבת העבודה שלהם תהיה מושקעת גם מבחינה עיצובית והלקוחות שלכם, שאותם אתם משרתים באותו המקום, וודאי יתרשמו לטובה מהאופן שבו החלטתם לסגנן את המקום. הדבר מצריך השקעה, נכון, אך בסופו של דבר, מדובר בהשקעה משתלמת לטווח הארוך, וכמובן גם לטווח הקצר.

אם אתם זקוקים לשירותי הום סטיילינג, כמו גם עיצוב פנים ואדריכלות, ענת שמעוני זינגר, היא הכתובת הנכונה לפנות אליה. ענת מביאה אתה ניסיון רב, יכולת מקצועית ברמה גבוהה וגם הבנה רבה בתחומים אלה. תחת קורת גג אחת תוכלו לקבל מענה מדויק, שיהפוך כל חלל, בין אם זה ביתכם הפרטי ובין אם זה המשרד שלכם או העסק שלכם, לחלל מושקע ובו זמנית כזה העונה על כל הצרכים.

לייעוץ חינם השאירו פרטים או חייגו: 054-8026090
phone icon
WhatsApp chat
דילוג לתוכן