עיצוב דירות

בית » בלוג » עיצוב דירות

עיצובה של דירת מגורים הינה פעולה מקצועית המיועדת גם לדירות מגורים חדשות אותן קיבלתן לאחרונה מידי הקבלן וגם לדירות מגורים משופצות או דירות מגורים יד שנייה אותן רכשתן לאחרונה. הליכי עיצוב פנים דירות, מאפשרים לכל אחד ואחת מביניכם להפוך את חלל המגורים הדירתי לסביבת מגורים מודרנית ומעוצבת המותאמת מצד אחד לצרכי המחייה היומיומיים בשטח הדירה ומצד שני להעדפות הטעם האישיות שלכם וסגנונכם האישי.

עיצוב דירות הינו הליך המותאם לכל סוגי הדירות בכל גודל, לרבות, עיצוב פנטהאוז ודירות מגורים בני שני מפלסים לצד עיצוב דירות קטנות יותר בני מפלס אחד. הליכי העיצוב לצרכי עיצוב דירות בגדלים שונים מתמקדים בין היתר בניצול מיטבי של חללי המגורים השונים בשטח הדירה ויצירת קו עיצובי אחיד המחבר ומקשר ביניהם. יחד עם זאת, עיצובו של כל אחד מהחללים השונים בשטח הדירה מתבצע בהתאם להגדרת ייעודו של החלל המעוצב והתאמתו המלאה לצרכי המחייה היומיומיים.

עיצוב דירות מקצועי

עיצוב פנים לדירות מגורים – מה הוא כולל?

הליכי עיצוב פנים לדירות מגורים המיושמים על ידי מעצבת פנים במרכז העשייה כוללים מספר שלבי תכנון וביצוע כגון:

-הגדרת מאפייני הדירה וצרכי המחייה בה- שלב זה מהווה למעשה את השלב הראשון בהליכי עיצוב פנים לדירות והוא מיועד למטרות אפיון והגדרת צרכי הדיירים ברמה היומיומית. בשלב זה מעצבת הפנים המלווה את הפרויקט מציגה בפני לקוחותיה מספר סגנונות עיצוב דירה עיקריים לצורך החלת הסגנון העיצובי המועדף על הלקוח/ה.

-בניית פרוגראמה תכנונית- לאחר הגדרת צרכי המגורים בשטח הדירה, מעצבת הפנים אמונה על בנייתה של פרוגראמה תכנונית המאגדת בתוכה למעשה את כל השינויים התכנוניים הנדרשים בשטח הדירה במידת הצורך ו/או הגדרת אזורי המגורים השונים בשטח הדירה ויצירת קו עיצובי המחבר ומקשר ביניהם.

-ביצוע העבודות בפועל- במקרים בהם נדרש שינוי תכנוני בשטח הדירה מיושמות בשטח הדירה עבודות בנייה בהתאם לפרוגראמה המאושרת על ידי מזמיני העבודה. במקרים בהם הליכי העיצוב כוללים שינוי דקורטיבי של פנים החלל בדירה, מיושמות בשטח הדירה עבודות צבע וחיפוי שונות בלבד.

-ליווי אישי לרכישת מערכות ריהוט ופריטי דקורציה- לאחר השלמת עבודת כל עיצוב דירה, מעצבת הפנים מלווה את לקוחותיה ברמה האישית בבחירת מערכות ריהוט ופריטי דקורציה שונים היכולים להתאים לסגנון העיצוב החדש של ביתם.

עיצוב דירות מודרני

הופכים דירת מגורים סטנדרטית לדירת יוקרה

תכנון מיטבי של חללי המגורים השונים בשטח הדירה ויצירת קו עיצובי אחיד המחבר ביניהם, הן פעולות המאפשרות גם לכם להפוך דירת מגורים סטנדרטית לדירת יוקרה במסגרת הליכי עיצוב פנים המיושמים על ידי מעצבת פנים במרכז העשייה. לצורך כך, אנו ממליצים לכם לשכור את שירותיה של מעצבת פנים המתמחה בהליכי עיצוב פנים למשרדים, פנטהאוזים וכמובן דירות מגורים מכל סוג ובכל גודל.

עיצוב פנים לדירות קטנות ודירות גדולות

עיצוב דירות הינו אתגר אדריכלי המחייב תשומת לב מרבית לכל מ”ר בשטח הדירה. סגנונות העיצוב השונים לצרכי עיצוב דירות נקבעים בין היתר בהתאם לגודל הדירה, מספר החללים הקיימים בה, מיקומה היחסי של הדירה בשטח המבנה, וכמובן, צרכי המגורים והמחייה של הדיירים בה.

חלוקה יעילה ונכונה של שטח הדירה והחללים השונים בתוכה תוך יצירת קו עיצובי המחבר ומקשר ביניהם, הן פעולות הכרחיות במסגרת הליכי עיצוב פנים לדירות מגורים גדולות או קטנות והוא חייב להיעשות בשלב התכנון הראשוני על ידי מעצבת הפנים אותה שכרתם לצורך עיצוב הדירה.

יחד עם זאת, גם בשטח דירות מגורים גדולות או קטנות, תוכלו ליהנות מהיצע מגוון ומרשים של סגנונות עיצוב המותאמים לטעמכם האישי.

תכנון דירות שעושה את כל ההבדל

בתקופתנו גדלה המודעות לאיכות חיים ואסתטיקה ועולה גם הרצון לעיצוב דירות איכותי, המותאם באופן אישי  לצרכים פרקטיים ולסגנון עיצוב דירה מועדף. לשם כך מוצע שירות מקצועי של  תכנון דירות על ידי מעצבי פנים, המיועד לתכנונן ועיצובן של דירות חדשות וישנות כאחד.

למה כדאי להיעזר במעצבת פנים לעיצוב הדירה

בעשור האחרון ניכרת ממגה בה יותר ויותר אנשים בוחרים בשירותי עיצוב פנים מקצועיים לעיצוב דירתם, וזאת עקב מספר סיבות מרכזיות. ראשית,  המגמה נובעת מרצון ליצור מרחב מחיה איכותי המשקף העדפות אסטטיות וצרכים פרקטיים של הגרים במקום. לכך נדרש ידע מקצועי לתרגום רעיונות וצרכים מופשטים לכדי מרחב מוחשי עם סגנון מוגדר, המבוסס על עקרונות עיצוב ספציפיים שיש להכירם.

בנוסף, הניסיון לעצב לבד את חלל הבית הינו בתהליך מורכב, הגוזל זמן רב ודורש התמסרות לנושא על כל מרכיביו: החל מתכנון ושינוי החלל, לבחירת חומרים ופריטים ועד לפיקוח על הביצוע. לכן אנשים רבים שאין להם ידע בתחום, זמן פנוי או רצון להקדיש מזמנם לנושא, בוחרים להיעזר בגורם מקצועי. יתרה מכך, עבודה עם מעצבת פנים מקצועית חוסכת בעלויות העיצוב. עבודה מקצועית מתוכננת באופן ריאלי, מדויק ובהתאם לתקציב נתון, ומונעת טעויות קריטיות שמייקרות משמעותית את עלות הפרויקט.

למה חשוב להתאים את עיצוב הדירה לטעם האישי

עיצוב דירות מתבטא באופנים שונים ובמגוון סגנונות עיצוב, מקלאסי ועד מודרני. מהכרת טעמם של הדיירים מעצבת פנים מקצועית תדע להתאים את עיצוב הדירה כך שיענה באופן אישי, שלם ואיכותי לדיירים. סופו של תהליך – תיווצר סביבת מחייה נוחה ומתאימה לדיירים הן מבחינה פרקטית והן אסטטית.

מבחינה פרקטית בעיצוב הבית יש להתחשב במאפייני הנכס, בין אם מדובר בדירה קטנה או גדולה, בדירה חדשה או ישנה, במבנה ההנדסי והאדריכלי של הדירה, בצורת הבניה ועוד. כמו כן העיצוב מחייב התאמה לצרכי הדיירים מבחינת מספר נפשות, גיל, צרכים ואורח חיים. כך למשל, יש להתאים הדירה לאורח החיים של הדיירים, לתרבות האירוח של בעלי הבית, לצרכי בישול, לצרכי אחסון, מנוחה, לימודים, תחביבים, עבודה ועוד.

בנוסף, עיצוב דירה נדרש לספק מענה חזותי המתאים לסגנון המועדף על בעליה, אשר לא אחת משקף את תפיסת עולמם וצורת חייהם. למשל, יש המעדיפים בית בסגנון מודרני המתאים לחיים אורבניים עכשוויים, עם קווים נקיים וחללים מרווחים ומוארים. בעוד שאחרים יעדיפו להפוך את דירתם לבועה חמימה וביתית, בסגנון כפרי טבעי וחם.

מהם העקרונות בעיצוב דירה מודרנית

עיצוב דירה בסגנון מסוים דורש להכיר היטב את העקרונות המנחים לכל סגנון. לדוגמה- בעיצוב מודרני, שהינו אחד המבוקשים ביותר בארץ, הדגש הוא על מרחב מחייה איכותי, מרווח ואחיד, עם קווים ישרים ונקיים, נטייה לעיצוב מינימליסטי ולכן ממעיט בעיטורים. עקרונות אלו באים לידי ביטוי בחומרים עכשוויים שמשרים חזות נקייה ואחידה, כמו זכוכית, אלומיניום, גבס, שיש ובטון. כמו כן הדירה תתוכנן כך שיהיה מינון מדויק של חומרים ופריטים שישתלבו בינהם, ויתקבל מרחב הרמוני וחלל שנוח ונעים לחיות בו.

איך מעצבים דירות קטנות

גורם נוסף שנלקח בחשבון בעיצוב דירה הינו גודל הדירה, וזה משפיע באופן ישיר על תכנונה. כך למשל, בעיצוב של דירות קטנות מושם דגש מיוחד על תכנון וארגון החלל באופן נעים ונוח שאינו דחוס ומחניק. לשם כך, לא אחת עיצוב של דירה קטנה כרוך בפתרונות ייחודיים המספקים מענה יצירתי ויעיל לצרכי אחסון, וליצירת מרחב שקל לסדר, לתחזק ולנקות אותו. יש דגש והתייחסות מיוחדת לכניסת אור טבעי לדירה, תכנון נכון של תאורה מלאכותית ובחירה נכונה של צבעים כדי ליצור מרחב מרווח מואר ונעים.

לייעוץ חינם השאירו פרטים או חייגו: 054-8026090
phone icon
WhatsApp chat
דילוג לתוכן