עיצוב מסעדות

בית » בלוג » עיצוב מסעדות

יש לא מעט מקומות, אליהם אנו אוהבים "לברוח" כדי לבלות דקות ספורות או כמה שעות, בין אם בשעות הצהריים ובין אם בערב. בין אם בימי חול ובין אם בסופי השבוע, כשאנו פנויים וזמינים יותר. מקומות הבילוי בארץ הם רבים ומגוונים וכך גם העיצובים שלהם, כמו גם המענה שהם מציעים. כאשר מדובר במסעדות, שהן תחום בפני עצמו, חשוב שעיצובן יהיה תואם לשירות שאותו הן מספקות וגם ללקוחות שלהם הן מתאימות. ולכן, עיצוב מסעדות הוא עסק למומחים בלבד.

עיצוב מסעדה הוא משימה מאתגרת ולא פשוטה, המצריכה התייחסות ללא מעט פרמטרים ונקודות חשובות. כאשר מעצבים מסעדה יש לבחון את המבנה עצמו, את הסביבה שבה נמצאת המסעדה וכמובן גם את קהל המבקרים בה. רק כאשר בוחנים את המכלול כולו אפשר להגיע לתוצאה הרצויה, מסעדה שהיא יפה, פונקציונאלית וגם נעימה ומזמינה.

על אילו עקרונות בסיסיים נשענים שירותי עיצוב מסעדות?

עיצוב מסעדות בצורה נכונה מאפשר מיתוג מוצלח של המסעדה עצמה. שירותי עיצוב מסעדות נשענים על כמה עקרונות בסיסיים, המהווים הקווים המנחים לתהליך העיצוב כולו. תכנון מסעדות לוקח בחשבון את כל אותם פתרונות פונקציונאליים הנדרשים לטובת התהליך, את אזור העבודה שבמסעדה, הנדרש להיות נוח ונעים לעובדים וכמובן את אותו החלל שבהם יסעדו האורחים. עיצובו של החלל עצמו, היכן שניצבים השולחנות, אמור לשקף את הקו העיצובי העיקרי ולהיות מזמין. למעשה, מדובר בכמעין כרטיס ביקור, הנדרש לספק את כל הפרטים שצריכים האורחים כדי להבין היכן בדיוק הם סועדים.

עיצוב מסעדה בצורה נכונה יכול להפוך כל מסעדה, ולא משנה אילו מנות היא מגישה, למקום בילוי מבוקש ופופולארי מאד, המושך אליו מבקרים רבים ושומר גם על מקום של כבוד ברשימת המקומות האהובים. העיקרון הבסיסי העיקרי שעליו נשען תהליך העיצוב קשור בפונקציונאליות, כאמור. על המסעדה לשרת בהצלחה הן את העובדים במקום והן את הסועדים וככזו עליה להציע סביבת עבודה נוחה וזורמת וגם מקום נעים לאכול בו. עיצוב פנים למסעדות אחראי על ייצור האווירה של המקום ובהתאם לערכיו של המותג.

כאשר מעצבים מסעדות נדרשים להבין את המבנה, את המקום וגם את הצרכים ורק לאחר מכן להתחיל במשימת העיצוב עצמה, המתייחסת לכל הנתונים. אופי המסעדה קובע אף הוא את הסגנון שיתקבל בסופו של דבר, למשל, האם זוהי מסעדת יוקרה? האם מדובר במסעדת שף? האם זו אולי מסעדת מזון מהיר? מסעדת פועלים? ועוד.

עיצוב מסעדות

מה חשוב לקחת בחשבון במסגרת עיצוב מסעדות?

עיצוב מסעדות נעשה בהתאמה מלאה לצרכיו ולרצונותיו של הלקוח והוא לוקח בחשבון גם את עניין החומרים. עיצוב מסעדה דורש את בחינתם של חומרי הגלם השונים הנדרשים לאותה מסעדה, שיחד ייצרו את המראה המבוקש ואת האווירה. יש סוגים רבים מאד של חומרי גלם שאותם ניתן יהיה לשלב במסעדה כדי ליצור קו עיצובי תואם. למשל חומרים טבעיים שונים, כמו אבן טבעית, קש, עץ וגם בריקים או חומרים סינטטיים מכל מיני סוגים.

חשוב לזכור כי לכל אלמנט במסעדה יש חשיבות רבה והוא זה שיכול לקבוע את מידת הנוחות המוצעת לעובדים, באותם חללי עבודה, או את הנוחות והנועם המוצעים לסועדים. הדבר יכול לבוא לידי ביטוי בבחירתם של גופי התאורה במקום, עוצמת התאורה וגם אותה נקודה שבה הם יוצבו. זה יכול להמשיך בשילובם של רהיטים שונים, כמו שולחנות אוכל וגם כסאות וגם אלמנטים דקורטיביים מכל מיני סוגים שהם אלה שיעטרו את קירות המסעדה. מכיוון שמדובר במסעדה, במרחב שבו אנשים מבלים זה עם זו, במסגרת פרטית, עסקית, משפחתית או חברית, האינטימיות חשובה במיוחד ואותה אפשר להשיג גם באמצעות עיצוב מסעדות מוצלח.

הצבעים הנבחרים לאותה מסעדה, האופן שבו מחולקים אותם חללים, אפילו הסכו"ם, כלי האוכל והמפיות המוגשות על השולחן, כל אלה יחדיו יכולים להשפיע על כך. ולכן, הגדרת הצרכים והרצונות, בחירתו של הקו העיצובי השולט במקום וכמובן גם התייחסות לצרכי הלקוחות הם פרמטרים חשובים לא מעט במסגרת הליך של עיצוב מסעדה ומוטב להתייחס אליהם כבר בשלבים הראשונים.

כיצד עיצוב מסעדות מוצלח תורם להצלחתו של העסק?

תכנון מסעדות וגם עיצוב פנים למסעדות יכול לתרום רבות להצלחתו של העסק וגם להגדיל את המכירות. כאשר אנו, כסועדים, מגיעים למסעדה, אנו מתרשמים רבות מהאופן שבו היא מעוצבת ומהאווירה שהיא מציעה. מסעדה שמגישה מנות נפלאות מוכרחה גם להציע אווירה טובה וסטייל עיצובי ייחודי. המכלול הזה הוא זה שנתפס אצלנו, המבקרים, וגם זה שיקבע האם נשוב אליה בשנית או שמא נעדיף להגיע למקומות אחרים.

עיצוב מסעדות מקצועי מספק מענה נקודתי לכל הצרכים וכולל את כל הפתרונות הנדרשים למסעדה כדי לעבוד בצורה הנכונה. כאשר המסעדה מספקת לעובדים שלה חללי עבודה שנוחים לעבודה, הם יכולים לנוח בהם בחופשיות ולבצע את עבודתם כראוי. כאשר המסעדה מציעה למבקרים חללי הסעדה מזמינים ונעימים, הם ישובו אליה שוב ושוב וייהנו הן מהאווירה והן מהמנות השונות המוגשות בה.

מי מציע שירותי עיצוב מסעדות?

מעצבת מסעדות או מעצב הם הכתובת הנכונה לפנות אליה כשזקוקים לשירותי עיצוב מסעדות. מעצבים הינם בעלי הכשרה רלוונטית והידע הנדרש כדי להתמודד בהצלחה עם האתגר הרב, הקשור בעיצוב מסעדה.

ענת שמעוני זינגר, אדריכלית ומעצבת פנים, מביאה אתה ניסיון רב בתחום העיצוב והאדריכלות וידע מקצוע רלוונטי, המסייע לה במהלך עבודתה. בבואה לעבוד מול לקוחות חדשים, לומדת ענת את האנשים שמולה, את רצונותיהם וצרכיהם, ובהתאם מבצעת את העבודה על מנת לספק מענה כולל לכל זה, המשלב בין פונקציונאליות, שחשובה כל כך, לסטייל. עיצוב מסעדות באופן הזה מאפשר ללקוח ליהנות מפתרון בהתאמה מלאה, הכולל את כל האלמנטים הנדרשים להצלחתה של המסעדה.

לייעוץ חינם השאירו פרטים או חייגו: 054-8026090
phone icon
WhatsApp chat
דילוג לתוכן