תכנון משרדים

בית » בלוג » תכנון משרדים

העבודה היום יומית במשרד היא נחלתם של עובדים רבים, שמוצאים את עצמם, פעמים רבות, מבלים במשך שעות ארוכות באותם חללים. המשרד הוא מקום ממנו מתבצעת העבודה, לעיתים היא כוללת גם קבלת קהל, עבודה מול אנשים, לעיתים היא מסתכמת בישיבה מול מסך מחשב, הקלדה על המקלדת ופעולות נוספות שאינן מערבות כלל אחרים, מלבד העובד עצמו.

לעיתים זו עבודה בשעות היום בלבד, לעיתים רק בשעות הערב, לעיתים אלו כמה שעות בודדות בכל יום ולעיתים למשך שעות ארוכות במיוחד. לא משנה מהו אופי העבודה או אופיו של המשרד עצמו, כאשר המשרד מעוצב ומתוכנן כהלכה כייף, נוח וגם נעים הרבה יותר לעבוד בו. עובדי המקום יכולים לבצע את עבודתם כהלכה, להגיע להישגים גבוהים ומרשימים ובעיקר לחוש בנוח באותו מקום שבו הם נמצאים לא מעט זמן במהלך השבוע.

תכנון משרדים הוא משימה מאתגרת ולא פשוטה השמורה לעוסקים בתחום, למעצבים ולאדריכלים. יש לקחת בחשבון לא מעט פרמטרים על מנת להבטיח מענה מדויק ונכון למשתמשים באותו מבנה, ובדיוק כפי שעושים כאשר מתכננים בתים. 

תכנון משרדים

אילו פרמטרים נלקחים בחשבון במסגרת שירותי תכנון משרדים?

תכנון משרד כולל התייחסות, כאמור, לפרמטרים שונים, שמענה להם ייתן את הפתרון המתאים. סביבת העבודה שלנו, אותו משרד שבו אנו מבלים שעות ארוכות במהלך היום, חייבת לספק לנו פתרונות הולמים וגם אווירה מתאימה. בין אם זה משרד קטן ואינטימי ובין אם זה משרד גדול עם מספר רב של חדרים וגם עובדים, נדרש תכנון משרדים מקצועי, הלוקח בחשבון את כל מה שצריך כדי להגיע אל התוצאה הרצויה. ברשימת זו נמצא:

היכן נבנה המשרד –אותו השטח שעליו הוא צפוי להיות. לפני שמתחילים במשימת התכנון, יש לבדוק את הנכס עצמו, את המקום ואת השטח וגם להתייחס למגבלותיו, במידה ואכן יש כאלו.

במהלך סקירת המקום חשוב לבדוק את צורתו של אותו חלל, את דרכי הגישה אליו, את כמות הפתחים והחלונות הקיימים בו, את האלמנטים הקונסטרוקטיביים ואת התשתיות הקיימות, לצד התשתיות הנדרשות בתכנון החדש. כל אלה, ובייחוד אותם אלמנטים שגלויים לעין, ישפיעו רבות על התכנון וחשוב מאד לקחת אותם בחשבון.

התאורה והחשמל – לתאורה יש חשיבות רבה לחיינו, מעבר לצורך הבסיסי שלנו לראות כאשר כבר אין אור טבעי, התאורה מייצרת אוירה ומשפיעה רבות על עיצוב החלל.מכיוון שמדובר בחללים המשמשים לצרכי עבודה, יש להתייחס, לעניין החשמל והתאורה.

יש להחליט מראש, למשל,כמה אור נדרש לכל חלל, ואיזה סוג של הארה, האם נדרשת תאורה ישירה, או תאורה היקפית, תאורה ממוקדת או תאורת הצפה, לכל סוג של הארה יש יתרונות וחסרונות ויש להתאים אותה לחלל הנדרש.

יש לקחת בחשבון היכן ימוקמו עמדות ישיבה, כמה גופי תאורה ומה היא עוצמתו של כל גוף (כמה אור יפיק כל גוף תאורה) וגם כמה נקודות חשמל. היכן ימוקמו המחשבים, הציוד החשמלי שאמור לשרת את העובדים, חדר השרתים, המדפסות ומכונות הצילום.

קהל היעד – את מי אמור המשרד לשרת ולשמש? מי הם העובדים הצפויים לעבוד במקום והאם ישנה גם קבלת קהל? חשוב מאד לקחת בחשבון את קהל היעד במסגרת שירותי תכנון משרד כדי ליצור חלל שהוא נוח וגם נעים, חלל פונקציונאלי שמציע את כל מה שצריכים אותם עובדים ולקוחות המגיעים אליו לביקור.

האם יש כוונה שהעובדים יעבדו בשיתוף פעולה מלא, במהלך יום העבודה, או שמא כל עובד מתוכנן לעבוד באופן עצמאי? האם יתאים חלל פתוח או אולי דווקא חלוקה לחדרים? התייחסות לנקודות אלו תעזור בתהליך.

שילוב נכון של אלמנטים עיצוביים שונים – כאן נכנס לפעולה עניין עיצוב הפנים של המשרד. תכנון משרדים הוא שירות המוצע על ידי אדריכלים, המשמשים לעיתים גם כמעצבי פנים. סיוע של בעל מקצוע שמספק לכם את שני השירותים יאפשר לכם ליהנות ממשרד המשלב בין חללים חיצוניים לפנימיים.

לא רק המבנה ואופן החלוקה שלו חשובים, אלא גם האופן שבו הוא מעוצב מבפנים. אילו רהיטים נדרשים לאותו משרד? היכן יש למקם אותם? מהו הסגנון העיצובי שישרת כהלכה את המקום וגם ייצור את הרושם שבו מעוניינים? ובכלל, אילו אלמנטים עיצוביים יתרמו רבות לאותה אווירה וגם יהפכו את המשרד מאפרורי ומרובע לזוהר ומיוחד הרבה יותר? לאלמנטים האלה כח רב ויכולת להשפיע על מיתוגו של המקום ומומלץ לבחור ולשלב אותם כהלכה כדי לקלוע למטרה.

מה התקציב – תכנון משרדים הוא שירות מיוחד, הכולל כמה שלבים. חשוב מאד, ועוד לפני שיוצאים לדרך, להגדיר את התקציב שאותו מייעדים לטובת המשימה וגם להוסיף לו עוד קצת, במקרים בהם תיתכן חריגה.

ההוצאות על עבודת התכנון יכולות להיות גבוהות כאשר מדובר במשרד גדול מאד ולהן יש להוסיף גם את ההוצאות עבור האלמנטים העיצוביים השונים ושלל הפתרונות, שאותם מתכננים לשלב במקום. הגדרה מדויקת ככל שניתן לאותו תקציב תעזור לכם לפעול נכון וגם תחסוך מכם, בעתיד, הוצאות נוספות שלא נלקחו בחשבון. 

מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים שירותי תכנון משרד?

אם אתם זקוקים לשירותי תכנון משרדים וודאו שאתם פונים לכתובת הנכונה. לאדריכל או לאדריכלים מנוסים ומקצועיים. המשרד אמור לשרת אותנו כהלכה והוא, פעמים רבות, ביתנו השני. למרות שמדובר בעבודה, חשוב שנרגיש בו בנוח וגם נעים וחשוב עוד יותר שהוא יענה לנו על כל הצרכים.

פגישה ראשונית מקדימה תאפשר לכם לתהות על קנקנו של אותו בעל מקצוע ועל מידת הכימיה והתקשורת שיכולה להיווצר ביניהם. שתי אלו הכרחיות לטובת הצלחתו של התהליך וקבלת התוצאות הרצויות.

ענת שמעוני זינגר, מעצבת פנים ואדריכלית, מציעה לכם שירותי תכנון משרדים וגם עיצוב פנים. ענת מביאה אתה ניסיון עשיר וידע מקצועי נרחב. תוכלו לקבל את המענה המתאים לכם שיענה על כל הצרכים וישלב בהצלחה בין שלל הפתרונות הנדרשים למשרד, ובין פונקציונאליות לסטייל. 

לייעוץ חינם השאירו פרטים או חייגו: 054-8026090
phone icon
WhatsApp chat
דילוג לתוכן