איך יוצרים נוחות ומרווח בדירה קטנה

בית » בלוג » איך יוצרים נוחות ומרווח בדירה קטנה

דירות קטנות הן על פי רוב דירות אינטימיות, אך במקביל הן עלולות להיות צפופות, עמוסות ולא נוחות. על מנת להשרות בדירה הקטנה בה את מתגוררים, את האווירה הרצויה, את הנוחות המרבית, את המרווחים הנדרשים ואת העיצוב האולטימטיבי, יש לקחת בחשבון מספר אלמנטים, אודותיהם נרחיב במאמר זה.

דירות קטנות אופייניות בעיקרן לערים הגדלות ובטח אם מדובר על העיר תל אביב. מי שבוחרים להתגורר בעיר תל אביב, נאלצים (למורת רוחם), להתגורר בדירות קטנות, וזאת על מנת לחסוך בעלויות, כך שהמגורים הם צפופים ולעיתים לא נוחים, אך הבשורה המשמחת היא שאין זה חייב להיות כך. החיים בדירות קטנות לא חייבים להיות לא נוחים ובאמצעות מספר פעולות בסיסיות, ניתן לגרום לביתכם הקט להיות מסודר, מזמין ונעים.

עיצוב דירות קטנות במספר צעדים פשוטים

עברתם להתגורר בדירה קטנה ואתם סובלים מצפיפות ואי נוחות? הכנו עבורכם מספר משימות פשוטות, שיכולות בקלות להפוך את הדירה שלכם, מדירה קטנה וצפופה, לדירה קטנה, נעימה ומרווחת יחסית.

אור – השתדלו לאפשר לאור להיכנס אל חלל הבית / החדר שלכם. אור טבעי (מהשמש) מוסיף לחלל חיוניות ומרווח ואף מגדיל אותם. לאחר שאור השמש יחדור אל המרחב הפרטי שלכם, תוכלו ליהנות מאווירה נעימה ולשפר את חלל הבית שלכם באופן משמעותי. אם בחלל ישנו חלון, אפשרו לו להיות חשוף (ללא וילונות או תריסים מוגפים), כך תאפשרו לאור הטבעי לחדור אל תוך החלל. כדי לא ליצור מצב בו אין בדירתכם כלל וילונות, אתם יכולים להשתמש בווילון עשוי בד קליל, כך תוכלו להסיט אותו בשעות היום ולהגיף אותו / את התריסים בשעות הערב / ליל.

אחת הסוגיות איתן מתמודדים רבים, היא העובדה שלא בכל בית / חלל יש חלונות מספיק גדולים, שמאפשרים לאור הטבעי לחדור אל החלל, ו/או הבניין מוקף בניינים אחרים, אשר מסתירים את קרני השמש. אל מול סוגייה זו, כדאי, נכון ורצוי לשלב תאורה מלאכותית. בבואכם לבחור תאורה מלאכותית, נכון לבחור תאורה בה ניתן לשלוט ושאותה ניתן לווסת במהלך שעות היום. תאורה שניתן לווסת, מאפשרת לכם לשחק עם אופציות ההצללה בחדר.

עיצוב דירות קטנות

את התאורה נכון להציב במקומות שונים בחלל ובמקביל יש לרכוש מנורות עמידות ונסתרות – זאת בנוסף לשימוש באהיל בהיר אותו תציבו בחדר. על מנת להגדיל את תחושת המרווח בחדר, נכון לשלב תאורה אותה תציבו מהרציפה אל עבר התקרה – אופן זה מאפשר את הגדלת החדר בשל החזרת האור מהתקרה אל הרצפה. היה ואין ביכולתכם לבצע את העיצוב הנדרש, אתם בהחלט יכולים להיעזר בשרותיה של מעצבת פנים.

אשליה – על מנת ליצור אשליה כי החלל גדול יותר ממה שהוא, הינכם יכולים להשקיע במספר מוקדי עניין ספציפיים כך שהעיניים יתמקדו בהם והאשליה תכנס לפועל. במקביל להמלצה זו, עליכם להימנע מהרצון ומהצורך להעמיס את הבית בפריטים / חפצים לא רצויים. עליכם לאפשר לעיניים לנוע בחופשיות בחדר וזאת מבלי שהן יאלצו להיעצר בכל מילימטר ולבהות במוצר/אביזר/חפץ אחר.

אחסון – כדי למנוע מהחלל להיות עמוס, נכון שתמצאו פתרונות יצירתיים לאחסון הדברים השמישים שלכם והפחות שימושים. פתרונות אחסון נוחים ונכונים, יאפשרו לכם ליצור סדר מופתי בחלל ויאפשרו לו להיות נעים ומרווח יותר. קחו בחשבון כי, ככל שהחפצים שלכם יהיו יותר מפוזרים (בין היתר בגדים, ספרים, ועוד), כך תחושת העומס והצפיפות תגבר -לעיתים באופן משמעותי. בבואכם לרכוש יחידות אחסון, הקפידו לבחור את אלו שמנצלות באופן מקסימאלי את הגובה מהרצפה ועד התקרה. לרוב השטחים המתים והלא מנוצלים, יכולים להוות יחידות אחסון מעולות ובין היתר החלקים שמעל משקופי הדלתות לצד יצירת נישות אחסון בקיר עצמו.

מראות – נכון ששמעתם לפחות פעם אחת בחייכם את האמרה, כי המראה יוצרת אשליה ומגדילה את החלל? אז אם תהייתם, האמרה הנ"ל נכונה ומומלצת בעיקר בדירות קטנות צפופות ולא מרווחות. היה והדירה הקטנה שלכם זקוקה לתחושת מרווחים נוספים, השתדלו למקם מראה בחלל, כך תיהנו מתחושת חלל גדול יותר. את המראה כדאי לתלות אל מול חלון, כך השתקפות הנוף תאפשר לחלל לצבור מראה מרווח יותר באופן משמעותי.

מעצבת פנים דירות קטנות

אביזרים נלווים – אם אתם אוהבים לקשט את הדירה (עציצים ו/או אביזרי נוי שונים), עשו זאת, אך הקפידו לשמור על קו אחיד בין שלל האביזרים אותם אתם מציבים בחלל. היה ותבחרו להציב אביזרים בעיצובים וסגנונות שונים, אתם עלולים ליצור בלגן בחלל ולפגום בתחושת המרווח הנחוצה לכם.

ריהוט חכם ומתקדם – בעידן הנוכחי, ישנם רהיטים רבים ומגוונים, אשר מותאמים גם ובעיקר לדירות קטנות (כמו אלו שאתם מתגוררים בהן). בין אם אתם נעזרים בתהליך עיצוב פנים דירות קטנות מטעם בעל מקצוע מוביל בתחום ובין אם אתם מעדיפים לעצב את דירתכם בכוחות עצמכם, השתדלו להשקיע בריהוט לו שימוש כפול (ספה אשר נפתחת למיטה, כורסאות בעלות שטחי אחסון, משטחי עבודה / שולחנות אוכל שמתקפלים אל הקיר ועוד), כך תוכלו לנצל את החלל באופן מקסימאלי וליהנות מדירה מרווחת ובמקביל לא לחסוך בציוד לו אתם זקוקים. אם הדירה קטנה באופן משמעותי, אתם יכולים לשלב מיטה, אשר מתקפלת אל הקיר ובכך לנצל את החלל באופן מקסימאלי.

משום שהדירה בה אתם מתגוררים "צפופה" ולא מרווחת, אתם יכולים ואף רצוי לשלב ריהוט מזכוכית, כך תאפשרו לאור לעבור ולהפיץ את הבשורה ובאופן משמעותי תגדילו את תחושת המרווח בביתכם. היה ואתם רוכשים ריהוט מעץ (בין אם הוא משלב זכוכית ובין אם הוא לא משלב זכוכית), הקפידו שהעץ יהיה בהיר ו/או צבוע בגוונים של שמנת ו/או לבן.

לסיכום – עיצוב דירות קטנות כמו גם , עיצוב משרדים קטנים דורש תכנון מקדים, לצד עבודה מקצועית וקפדנית. ככל ותהיה לכם תוכנית עבודה מסודרת, כך גדלים הסיכויים לעצב דירה נעימה ומרווחת, אף על פי שהיא קטנה וצפופה לכאורה. היצמדו להמלצות אותן ציינו מעלה ומובטחת לכם דירה נעימה ושהות איכותית.

לייעוץ חינם השאירו פרטים או חייגו: 054-8026090
phone icon
WhatsApp chat
דילוג לתוכן