עיצוב משרדים

בית » בלוג » עיצוב משרדים

עכשיו כאשר התחילה השנה החדשה, החלטנו לאסוף עבורכם את המגמות החשובות ביותר עבור עיצוב משרדים בשנת 2019.
החל בעיצוב מרוכז אותנטיות ועד עיצוב הפונה לטובת הכלל. אספנו לכם את המגמות להן אתם יכולים לצפות.

מגמות עיצוב משרדים

חשבו מחדש על הרעיון של השולחן המשרדי

כאשר יותר ויותר עובדים משנים את הדרך שבה נראה יום העבודה שלהם, מספר המשרדים הקלאסיים יורד ויורד.
כדאי לבדוק שהעובדים שלך לא רק משתמשים בשולחן המשרדי שלהם, אלא שהאזור שבו הם עובדים נוח להם ועוזר ליעילות שלהם.
לא כל השולחנות המשרדיים דומים, אך השולחנות הנכונים מתאימים את עצמם לעובד ולא העובד אליהם.

אם הנכם מעוניינים בעיצוב משרד – לחצו כאן ליצירת קשר ואחזור אליכם בהקדם

העובד החדש שלכם: הטבע

השנה ראינו עלייה במספר המשרדים המטמיעים אלמנטים טבעיים בתוך עיצוב משרדים.
זה לא מספיק רק להחזיק עציצים עם שרכים בקבלה ולגמור עניין.
חברות בעלות עיצוב מתקדם כבר מציגות סטנדרטים חדשים בעזרת עקרונות עיצוב חדשניים לעיצוב משרדים, עיצוב דירת קבלן וכו’.
לעקרונות אלה יש יתרונות אמיתיים ומדידים עבור ביצועים כמו יעילות, הורדת לחצים ולמידה.

עיצוב משרדים

בחירה נכונה עם איזור ישיבה חדש

דמיינו את כל השיחות השונות שהייתם מנהלים בפגישת חברה אם היה לכם איזור ישיבה אחד נמוך עבור כל העובדים.
האתגר בכל משרד גדול (יש גם אתגרים במשרדים קטנים) הוא לשאול את עצמנו כיצד לשמור על מרחב רענן ולחשוב על מקומות נחמדים בהם העובדים יכולים לבלות מחוץ לשולחנות העבודה שלהם.
עכשיו יותר מפעם, משרדים חייבים לעורר השראה בעובדים שלהם ולהזמין אותם להצליח על ידי עיצוב משרדים המציע דרכי עבודה שונות ומגוונות.

חדרים שונים הצבועים בצבעים שונים

צבעים שונים מביעים תחושות שונות. זה משנה אם תצבעו את הקירות בכחול או בסגול.
הצבע אדום, למשל, יכול לעזור לגרום לדם של העובדים שלכם לזרום בזמן שקירות ירוקים יכולים לגרום לעובדים להרגיש בבית.
אם העובדים שלך כל הזמן מתרוצצים ולחוצים לסיים כל מיני משימות מלחיצות ודדליינים חשובים, כדאי לכם לחשוב על הצבע הכחול – הוא נחשב למרגיע.

העדר מרחב עבודה אישי

אם העובדים שלכם ניידים, זה לא ממש הגיוני לתת לכולם מרחב עבודה משלהם – במיוחד אם הם נמצאים במשרד רק כמה ימים בכל שבוע. חברות מבינות את זה יותר ויותר, וזו הסיבה שרבות מהן החליטו להסתמך על שיטת השולחן החם, המאפשרת לעובדים לבחור היכן לשבת על בסיס כל הקודם זוכה. חשוב רק לוודא שתתקינו מספיק שקעי חשמל כדי שכולם יוכלו להטעין את המחשבים הניידים שלהם ואת הטלפונים החכמים שלהם ועוד מכשירים.

קיר בעיצוב מודרני למשרד

שולחנות ישיבה-עמידה

מחקרים מראים שישיבה כל היום לא בריאה לנו. למזלנו, יזמים פתרו את הבעיה הזו עם ההמצאה של שולחנות רב גוניים בהם ניתן לעבוד כאשר עומדים וכאשר יושבים. העובדים יכולים לעבור בין שני המצבים במשך היום, וזה יכול לעזור להם לצבור יותר אנרגיות ופחות כאבים.

אלמנטים טבעיים רבים בעיצוב משרדים

משרדים חדשים רבים משתמשים בהרבה צמחים, עציצים, אור שמש ואלמנטים טבעיים נוספים מאחר והוכח כי הם מעלים את היעילות של העובדים. במקום לשבת מתחת לנורות פלואורסצנט הגורמות לכאבי ראש, העובדים ירגישו הרבה יותר נעים ורגוע עם אור טבעי. כמו כן, צמחים ועציצים ואלמנטים טבעיים נוספים מעלים את היעילות של העובדים ומורידים היעדרויות ולחצים.

עיצוב גמיש

מי יודע מה יהיו הצרכים של הארגון שלכם בעוד שלוש שנים, שלא לדבר על בעוד שלושה חודשים. במקום להתקין רהיטים נייחים שיכולים לגרום בעיות בהמשך הדרך כאשר החברה גדלה, חברות רבות בוחרות להשתמש בתחנות עבודה ובחדרי פגישות מודולריות שניתן בקלות לשנות אותם לפי צרכי החברה המשתנים. אתה והצוות שלך תבלו הרבה זמן במשרד במשך השנים. לכן אין שום סיבה למהר, כדאי לכם לקחת את הזמן ולראות איזה עיצוב משרד עובד בשבילכם ובשביל הצוות שלכם ומה לא.

תורידו את הווליום

מקומות עבודה פתוחים הם עכשיו הנורמה ויש להם הרבה יתרונות וחסרונות, אבל אחד מהחסרונות העיקריים הוא הרעש ורמת הסחות הדעת של העובדים. קיימות סביבות עבודה רבות הרועשות מדי בהן קשה לעובדים להתרכז ולהיות יעילים. לכן כדאי לספק לעובדים אפשרויות נוספות, כמו למשל אזורים שקטים בהם הם יוכלו להתרכז וכן חדרי פגישות המיועדים למטרות שונות.

ויהי אור

חלונות גדולים מתחילים להיות פופולאריים מאוד, כמו גם אזורים פתוחים בהם העובדים יכולים לעבוד או לשבת ולהירגע במזג אוויר נעים.

סביבת עבודה חיובית

סביבות עבודה הופכות להיות יותר ויותר מכווננות כלפי טובתם של העובדים ויעילותם. החברות המצליחות קובעות את הקצב ועסקים מכל הגדלים שמים יותר לב לדברים כגון כיסאות נוחים יותר, שולחנות משרדיים שניתן לשבת וכן לעמוד בהם, אזורי עבודה משותפים, אזורים שקטים, אזורי מנוחה ועוד.

עיצוב משרדים

טכנולוגיה פונקציונלית

2019 היא השנה של טכנולוגיה משולבת, החל מטעינה אלחוטית עבור טלפונים ניידים וטבלטים ועד לרהיטים חכמים עם מוליטמדיה מובנית או מתאמי חשמל אלחוטיים. חידושים אלו כבר הופכים להיות נפוצים, והם האפשרות ההגיונית ביותר עבור מקומות העבודה החכמים והגמישים ביותר.

עיצוב פנים בהתאמה אישית

עיצוב משרדים הופך להיות יותר ויותר גמיש מיום ליום, במיוחד כאשר המשרדים כל כך יקרים. בעתיד הקרוב אנו מצפים מיותר ויותר חברות להשקיע ברהיטים מודולריים ובתוכניות שניתן לסדר את התצורה שלהן מחדש כדי לענות על צרכים שונים בכל פעם. עיצוב מבנים, משרדים חכמים ואף עיצוב דירות יוקרה יתאימו את עצמם לצרכים המשתנים עכשיו ובעתיד.

עיצוב מרוכז אותנטיות

קודם כל, יש מגמה של עלייה בדרישה לפתרונות עיצוב משרדים אותנטיים המראים על המחויבות של הארגון לערכי הליבה שלו. כמעצבת פנים, התפקיד שלנו הוא ליצור סביבה פיזית המספרת סיפור אודות ארגון בדרך היוצרת תהודה לא רק עם ההנהלה והעובדים, אלא גם עם הלקוחות שלהם. אז איך משיגים את זה? אין לכך פתרון פשוט, אבל קודם כל צריך להקשיב ללקוח, וגם ידע הוא כלי מאוד חזק. אנחנו לא רק צריכים להשיג הבנה טובה של ההיסטוריה והיעדים של הארגון, אנחנו צריכים גם להבין מה חשוב ללקוח. בעוד זה לוקח זמן ודורש מאיתנו לחפור לעומק, זה עוזר לנו להגיע לפתרונות אותנטיים המדגימים באופן הטוב ביותר את לב הארגון.

משיכת תשומת ליבם של בני דור ה- Y

בעתיד הקרוב בני דור ה- Y ימשיכו להשפיע על הכיוון של מגמת עיצוב משרדים. קודם כל, הדור הזה מעוניין בקריירה המציעה לו תחושה של תכלית בעולם והרגשה שהם תורמים. לכן עיצוב משרד צריך להיות יותר קרוב לאלמנטים אלו. כמו כן, בדומה לחשיבות של עיצוב מרוכז אותנטיות, ניתן לשלב את המחויבות של החברה לקהילה שלה ואת התרומה שלה למיתוג.

עיצוב משרדים בסגנונות שונים

בעידן המיתוג, עיצוב משרדים הפך לנישה בפני עצמה המספקת מענה איכותי, אסטטי ופרקטי לצרכי עסקים, חברות, ארגונים ומשרדים שונים. המענה כולל בין היתר עיצוב של משרדים בסגנון מודרני, עיצוב משרדי הייטק, עיצוב מרחב פתוח, פתרונות נכונים לעיצוב משרדים קטנים, עיצוב מקצועי של משרדי יוקרה ועוד.

איך לעצב את המשרד בסגנון מודרני

עיצוב משרד בסגנון מודרני הפך למבוקש בקרב ענפים שונים, מהיי טק ועד למשרדים של עורכי דין, בזכות קבלת מרחב עכשווי וחכם, פרקטי ואסטטי. יחד עם זאת, חשוב להבין כי עיצוב מודרני של משרדים אינו עשוי מקשה אחת והוא משתנה בהתאם למאפייני המשרד, צרכי עובדיו ואופי החברה. כך למשל, משרד מודרני של חברת סטארט אפ הפונה לקהל לקוחות ועובדים צעיר ומבוסס על הליכי עבודה משותפים, יתמקד ביצירת מרחבים פתוחים עם עיצוב צבעוני ועכשווי. זאת בעוד שבעיצוב משרד רואי חשבון מודרני יתוכנן מרחב עם משרדים אישיים מרווחים ועם עיצוב מודרני מכובד ויוקרתי.

מה כולל עיצוב משרדי הייטק

אחד מענפי המשק המובילים בתחום עיצוב המשרדים הינו ללא ספק עולם ההייטק. החשיבות הניתנת לעיצוב משרדים בהייטק נובע מרצון להשקיע בנוחות לתועלת העובדים ששוהים במשרדי החברה שעות ארוכות. זאת לצד החשיבות של יצירת מרחב ממותג וחדשני המשקף את ערכי החברה ומסריה. מימוש צרכים אלו ונוספים ניכר בהיבטים רבים, למשל ביצירת מרחב עבודה מרווח ונוח בסגנון האופן ספייס, המספק מענה לעבודה משותפת, ובנוסף מרחב פרטי ושקט לעבודה אישית.

כמו כן, במשרד הייטק מושם דגש על התאמת המרחב לתדמית ולמסרי החברה בהתאם למאפייני קהל היעד שלה, ביצירה של מרחב ייחודי המשקף את ערכי המיתוג של הארגון. היבט עיצוב נוסף ניכר בבחירת סקאלת צבעים למשרד, הנדרשת עבור צבע קירות, ריצוף, ריהוט ופריטי ריהוט, אשר לרוב תבוסס על צבעוניות המשרה אווירה עכשוית קלילה ואופטימית.

מה חשוב לדעת על עיצוב משרדים open space

עיצוב משרדי open space מבוקש בתחומים שונים, כמו בענף ההייטק, ומספק מענה מעולה למקומות המבוססים על עבודה משותפת בצוותים. המרחב הפתוח מאפשר ניצול מרבי של שטח המשרד עם אפשרות להצבת כמות גדולה יחסית של עמדות עבודה, לצד רמה גבוהה של תקשורת דינמית בין העובדים ויכולת טובה של פיקוח אחר התנהלות העובדים.

מצד שני,  מרחבים אלו מאופיינים בהיעדר פרטיות. לכן בעיצוב מרחבי עבודה פתוחים יש לשים דגש על האקוסטיקה של המרחב ועל חלוקה נכונה שלו, כך שתאפשר במידת הצורך פינות ואזורים שקטים החיוניים לעבודה פרטנית. בנוסף, בכדי להפוך חללי עבודה פתוחים לנוחים, נעימים ומזמינים, יש לתכנן בצורה נכונה את פיזור האור במרחב, וליצור מרחב מואר, מרווח, מסודר ומאורגן ובצבעוניות נעימה לעין.

כיצד מעצבים משרדים קטנים

הצורך בעיצוב משרדים נכון לכל גודל של משרד, לרבות משרדים קטנים המשמשים עסקים פרטיים כגון- מקצועות חופשיים, עצמאים, מפעלים, משרדים באזורי יוקרה, משרדים ביתיים וכדומה.  בעיצוב משרד קטן מושם דגש מיוחד על ניצול אופטימאלי של המרחב, באופן יעיל ונוח, ולא אחת נדרש לייצר פתרונות יצירתיים וייחודיים.

בנוסף, כדי שמשרד קטן יהיה מסביר פנים ומזמין יש לעצבו באופן פתוח ומרווח ככל האפשר. זה יוצר תחושה של סדר וארגון ומונע תחושות של עומס, דחיסות ובלגן. למשל,  ניתן ליצור אווירה מרווחת על ידי בחירה בסקאלת צבעים בהירה, יצירת חלונות ומפתחים גדולים, לצד פתרונות אחסון שונים שמנצלים היטב את שטח הקירות.

למה כדאי להיעזר במעצבת פנים לעיצוב משרדים יוקרתי

סגנון משרדי נוסף שעבורו שירותי מעצבת פנים מומלצים, הוא משרדי יוקרה. למשרדים אלו יש צורך בעיצוב משרד איכותי וייחודי עם פריטים שלא נמצאים בחנויות ריהוט משרדי רגילות, ונדרשת בחירה מוקפדת של כל פרט באופן שיתאים לתדמית העסק ויעביר מסרים מבוקשים. כמו כן, במשרד יוקרה יש חשיבות רבה לתכנון הרמוני ונכון של כל פרט ופרט במרחב, גדול כקטן, לצד רמה גבוהה ביותר של ביצוע וגימור עבודות. כדי להשיג איכויות אלו באופן יעיל וחסכוני כדאי לפנות למעצבת פנים מומלצת ומנוסה בתחום זה.

מה יקרה מחר?

מגמות עיצוב משרדים אלו מגיעות מכמה גורמים, לא רק קידומים טכנולוגיים אלא גם עליית שוק העבודה הרב דורי. ארבעה דורות העובדים באותו המשרד בהחלט משפיעים על סגנון העיצוב העתידי של המשרד. החיפוש אחר כוח עבודה חדש ומוכשר ולשמור על הצוות הקיים חשוב מאוד בעוד החברות מנסות ליצור מקומות עבודה המרשימים את השוק התחרותי. חברות מעצבות משרדים כדי שיעזרו להם לגייס עובדים וכדי לעזור להם להשאיר עובדים קיימים ולגרום להם להיות מאושרים.

אם הנכם מעוניינים בעיצוב משרד – לחצו כאן ליצירת קשר ואחזור אליכם בהקדם

לייעוץ חינם השאירו פרטים או חייגו: 054-8026090
phone icon
WhatsApp chat
דילוג לתוכן